Dél-Dunántúli kék túra

 

 

A DÉL-DUNÁNTÚLI KÉKTÚRÁRÓL

A DÉL-DUNÁNTÚLI KÉKTÚRA KIÍRÁSA
A túra útvonala: a füzetben (A Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra Útvonalvázlata és Igazolófüzetében) vázlatosan feltüntetett nyomvonalon haladó, a Vas megyei Írott-kő-től a Tolna megyei Szekszárdig húzódó, 561 km hosszúságú kék sávval jelzett turistaút.
A túra irányítója: A Magyar Természetbarát Szövetség
Ellenőrzőpontok: a füzet vázlatain bélyegzővel jelzett helyek, amelyek megnevezése az igazolás céljára bekeretezett részeknél található meg.
A teljesítés igazolása: a füzet megfelelő helyére beütött bélyegzéssel, vagy „nyalóka” beragasztással és keltezéssel történik. Valamennyi ellenőrző ponton kell pecsételni, vagy „nyalókát” beragasztani. Ennek hiányában a pontot és a személyt együtt ábrázoló, felismerhető fotók szintén igazolásul szolgálhatnak. Egy-egy túraszakasz megszakításakor a befejezést és az újrakezdést is igazolni kell.
A túra teljesítése: történhet csoportosan, vagy egyénileg, hatéves kortól, állampolgárságra való tekintet nélkül, bármely irányba, bármilyen szakaszokra bontva, gyalog vagy sível (vegyesen is). A túra időpontja és időtartama tetszőleges. A túra többször is teljesíthető.
A teljesítés ellenőrzését és igazolását az MTSZ Gyalogtúra Bizottsága, illetve a területileg illetékes megyei természetbarát szervezetek végzik, majd a jelvény kiadásáról is intézkednek.
A megyei szervezetek címei:
·      Baranya megyei Természetbarát Szövetség 7601 Pécs, Pf.: 174
·      Somogy Megyei Természetbarát Szövetség 7400 Kaposvár, Pf.: 13
·      Tolna Megyei Természetbarát Szövetség 7101 Szekszárd, Pf.: 125
·      Vas Megyei Természetbarát Bizottság 9700 Szombathely, Markusovszky u. 6.
·      Zala Megyei Természetbarát Szövetség 8901 Zalaegerszeg, Pf.: 206
Túra útvonalát sem a megyei bizottságok/szövetségek, sem egyéb szervek, szervezetek, illetve egyének nem változtathatják meg. Az ilyen irányú javaslatokat, vagy igényeket az MTSZ Gyalogtúra Bizottságához kell eljuttatni.
TANÁCSOK A TÚRA TELJESÍTÉSÉHEZ
A korábbi RP-DDK igazoló füzetben megadott útvonal és ellenőrzőpont kiírás alapján már bejárt és igazolt (bélyegzett) útvonalszakaszt nem kell a megváltozott új útvonalon ismét bejárni és az új ellenőrző pontokon bélyegezni. Ugyanakkor a már megváltozott, illetve megszüntetett útvonalszakaszokon most már nem ajánlatos elindulni, mert egyrészt nincs a helyszínen bélyegző, illetve „nyalóka” – a továbbiakban bélyegző – másrészt az útvonal elzárt, tiltott területen haladhat, vagy egyéb okok miatt nem járható.
Bélyegezni azon a helyen (község, vasútállomás, turista- és erdészház, stb.) kell, ahol azt a füzet megfelelő bekeretezett rovata előírja.
Bélyegzésként az MTSZ által kiadott bélyegzők lenyomata, továbbá vasútállomásokon a MÁV bélyegzése szükséges. Megfelelő igazolás ezen kívül bármilyen bélyegzőlenyomat, amelyen az adott település (hely) neve szerepel.
A RP-DDK útvonalán több ellenőrző ponton un. „nyalóka” található, azonban bélyegzőpárnát ajánlatos a túrákra magunkkal vinni, mert a kihelyezett MTSZ Kéktúra bélyegzők festékellátása nem biztosítható.
Amennyiben elháríthatatlan akadályoztatás miatt a kijelölt útvonalon nem lehet végigmenni (pl. bányaművelés, fakitermelés, csapadék okozta erózió, stb.) kérjük, hogy ezt az MTSZ Gyalogtúra Bizottságának haladéktalanul jelezzék, pontos helymegjelöléssel.
Ugyancsak kérjük, hogy a túrák során tapasztalt hiányosságokat, gondokat, az MTSZ Gyalogtúra Bizottságával közöljék, lehetőleg írásban.

Jó időt és jó túrázást kívánunk!